mamadiabelka.pl

mamadiabelka.pl

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne

Wybór zabawek w sklepach jest tak bogaty, że często trudno zdecydować się na jedną rzecz. Klocki, puzzle, układanki, pluszaki – wszystkie tego typu artykuły już od wieków bawią dzieci. Jednak w ostatnich latach na rynku pojawiła się nowa kategoria zabawek, która podbiła serca maluchów. Zabawki interaktywne, bo o nich mowa, swoją popularność zawdzięczają atrakcyjnemu designowi, czyli kolorowym światełkom, dźwiękom i ruchomym, elektronicznie sterowanym elementom. Jak sama nazwa wskazuje, pozwalają one dziecku interakcję z zabawką, a przez to pełnią bardzo ważną funkcję – uczą i wspomagają rozwój malucha. Konkretne działanie dziecka wywołuje reakcję zabawki w postaci np. uruchomienia efektu dźwiękowego lub zapalenia światełka.

Zabawki interaktywne

Wiele tego typu zabawek umożliwia dziecku słuchanie zabawnych rymowanek lub piosenek, zazwyczaj o treści edukacyjnej. Dzięki temu dziecko może np. poznać literki i cyferki, a jeśli zabawka posiada wersję dwujęzyczną, może uczyć się języka obcego, najczęściej angielskiego. Poza tym zabawki interaktywne są bardzo kolorowe i często imitują lubiane przez dzieci postacie: pieski, misie i inne zwierzątka.

Dostępne są też interaktywne samochody, lalki, książeczki i wiele innych. Zabawa to dla takiego malucha najlepszy sposób na naukę.

Wpis zawdzięczamy